Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. kolo podzim 2013

14. 10. 2013

LFC SuperNova - Estudiantes      3 : 2

Dne: 14.10.2013

Hřiště: Pražačka 2

Sestava: Rajský, Mládek, Anev,  Braný, Hůla, Navrátil, Paclík, Soukup, Uhlíř

Střelci: Navrátil 3

Nejlepší hráč: Navrátil

Komentář (Týdeník Hanspaulka): "Zápas byl od začátku hrací doby až do konce naprosto vyrovnaný. Domácí hráli kombinační fotbal, ale takřka bez zakončení. Naopak hosté hráli mnohem jednodušeji, pár rychlých přihrávek a pak střelba. To byl hlavní důvod, proč hosté i přes velký závěrečný tlak soupeře vyhráli."

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SuperNova - Estudiantés 3:2 (2:0)

(Tomáš, 21. 10. 2013 16:02)

S velmi tradičním soupeřem jsme se utkali na tradičním hřišti na Pražačce, a tak trochu i výsledek byl tradiční, protože na podzim zpravidla bodujeme my, na jaře pak soupeř. Naše sestava tentokrát nebyla až tak početná a vše se ještě zhoršilo po brzkém obnovení zranění Honzy. Soupeř na tom byl ale ještě o krapánek hůř. Ale výsledek zápasu nebyl tentokrát o počtu lidí na střídání, ale spíše o tom, ke komu se více přiklonila štěstěna a o tom, kdo si počínal taktičtěji, i když těch posledních deset minut z naší strany nebylo tedy moc ukázkových.
Estudiantés, kteří v sestavě neoplývali žádnými mladíky, jako tomu je u jiných týmů (např. Úderka, Vibromax), začali hrát svoji typickou kombinační hru, která je účinná ale hlavně na vlastní polovině hřiště. Vzhledem k věku hráčů pak v útočné fázi nedochází k žádoucímu zrychlení, ale pouze k nepřesnostem, takže Estudiantés nemají příliš úderný útok (samozřejmě to je jiné, když přijdou jejich mladší hráči, ale ti tentokrát chyběli). Hra se tedy přelévala kolem středu hřiště, moc šancí nebylo. Brzy jsme ale vstřelili první gól. V 9.minutě Luboš téměř z dvaceti metrů vyslal přízemní střelu, kterou nešťastně tečoval jeden z protihráčů a brankář pokračoval v plynulém přemísťování do druhého rohu než šel balón – 1:0. Obraz hry se pak příliš nezměnil, žádný zběsilý útok ze strany soupeře nenásledoval a stále se hrálo hlavně uprostřed hřiště. Přece jenom jsme ale byli o chlup lepší. A ten chlup se dokonce zdvojnásobil, když těsně před poločasovým hvizdem Vláďa A. hodil dlouhý aut, Pavel R. ho tečoval na Luboše a ten, protože měl ten den nazuté kopačky „střelky“ se rychle prosmýkl mezi hráči Estudiantés a vystřelil velmi nechytatelně – 2:0.
I druhý poločas se hrálo ze stejných not. A tak se ani nikdo nedivil, když ve 40.minutě jsme díky vysokému presingu, jak se teď moderně říká, a následné minele obránce Estudiantés, získali balón v těsné blízkosti brány soupeře. Míč doputoval až k Pavlovi R., ten stál sám před brankářem, ale protože viděl vedle tyče stojícího kanonýra Luboše, uvěřil spíše v jeho střelecké schopnosti a přihrál mu. Bylo to správné rozhodnutí, Luboš do prázdné zvyšoval na 3:0!!! Vypadalo to na debakl, naši hráči chtěli vstřelit další branky, někdy byli i blízko, ale nakonec jsme málem posadili soupeře do sedla!Nejprve v 51. minutě soupeř snížil po naší chybné rozehrávce na 3:1 a v 59. minutě už nám začalo být docela horko poté, co z rychlého protiútoku, který zcela rozebral naši obranu, soupeř snížil na 3:2. Další šance jsme však nepřipustili a slavně v této sezóně poprvé zvítězili.
Klasické popražačkové posezení v restauraci Záležitost pak okořenily panáky (i od toho se šavličkou) od hattrickového střelce Luboše. Mj. zaznamenal šestý hattrick v naší historii, ty předchozí měl třikrát na svědomí Vláďa A. a dvakrát Ivan. Fanklub se opět ukázal a já jsem si nedal cibulové kroužky….
Info k soupeři: klasičtí Estudiantés, tentokrát jim chyběla mladší směna a bylo to znát. Dokáží si přihrát, ale ta rychlost. Brankář (blonďák) měl jakési pohybové problémy, protože párkrát zaváhal, nevyběhl, nepopoběhl. Nutno ale podotknout, že ve druhém poločase vytáhl parádní zákrok proti jedné naší gólové střele. Po zemi to ale bylo slabší.