Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. kolo jaro 2011

LFC SuperNova - Estudiantes    1 : 1

Dne: 18.4.2011

Hříště: Pražačka

Střelci: Soukup

Sestava: Rajský, Mládek, Anev, Čihák, Chobot, Lacina, Paclík, Soukup, Uhlíř, Zajíc, Žák

Nejlepší hráč:Paclík

Týdeník Hanspaulka: "Solidní podívaná. Oba celky se do posledních vteřin snažily strhnout vítězství na svou stranu. "

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

SuperNova-Estudiantés 1:1 (0:1)

(Tomáš, 4. 5. 2011 0:03)

S dvěma pětkami na střídání jsme nastoupili do zápasu s týmem z „našich vod“ Estudiantés. Ty dvě pětky a hlavně způsob střídání se staly rozhodujícími faktory v cestě za naším prvním letošním bodem. Prvního čeho jsme si všimli při příchodu na hřiště bylo, že soupeř, do té doby poměrně konzervativní co se týká neměnnosti sestavy, tentokrát omladil. A oba noví hráči, kteří se zapojili hlavně do útočné fáze „studentů“, byli na hřišti znát.
První poločas asi nakonec zaslouženě vyhráli Estudiantés. Hra v poli byla dosti vyrovnaná, ale nebezpečnost našeho útoku přece jenom trošku zaostávala za útočnými snahami soupeře. My jsme sice vylepšili naši útočnou fázi Karlem, ale dlouhá herní pauza byla na něm znát a ke svým proslulým pumelicím se prakticky nedostal. V 1.poločase jsme ještě střídali systémem „kdo chce střídat, střídá“. To ale vedlo spíše k chaosu na hřišti, v jednu chvíli jsme hráli jen se 4 hráči v poli! Gól jsme dostali doslova do šatny. Zbývalo pár vteřin do konce půle, když soupeř ze své poloviny rychle zaútočil, jeho útočník se dostal až na hranici vápna a prudkým klasickým bodlem doslova vyvrátil gólmanovi ruku v lokti a my jsme prohrávali 0:1. (Teď jsem si vzpomněl, že si musím jít namazat kostivalovou mastí ten zatracený loket ).
Do druhé půle jsme změnili taktiku střídání. Nevím koho to napadlo, ale byl to vynikající nápad. Koučování se ujal nehrající Víťa a vedl si znamenitě. Obě pětky pravidelně střídali, všichni věděli, kde mají hrát a snažili se na hřišti vydat maximum. Získali jsme mírnou převahu, které ale chybělo lepší zakončení. Při našich útočných snahách nás také jednou soupeř načapal a byla z toho rána do tyče naší svatyně. Také úspěšný „bodlista“ z 1.půle se ještě jednou prosmýkl naší obranou a vyslal jak jinak bodlo, které opět schytal můj loket. Náš tlak vzrůstal a v 52.minutě jsme se dočkali. Vláďa A. vyzvrtal gólmana Estudiantés, který se mu válel u nohou u rohové lajny, přihrál před bránu, kde Pavel S. pálil pod víko – 1:1. Zápas pak dospěl ke spravedlivé remíze.
Ze společnosti: na zápas dorazila tentokrát i naše fanynka, tedy přesněji Milanova manželka, a měla neuvěřitelný vliv na jeho výkonnost. Milan běhal ještě rychleji než jindy a po zásluze byl rozhodčím zápasu označen jako nejlepší hráč našeho týmu. Poprvé se také v této sezóně ukázal sponzor se šavličkou a ženskýma – Cpt.Morgan, a tak jsme bod i jiné věci důstojně oslavili.
Info k soupeři: vyšší věkový průměr soupeře tentokrát trochu snížili 2 nové akvizice. Oba jsou velmi rychlí a zvláště „bodlista“ , který nese jméno Martinec si v příštích vzájemných zápasech zaslouží naši pozornost. Jinak Estudiantés dokázali, že jsou týmem, který si umí přihrát, ale jejich rychlost není nejvyšší. Gólman podal velmi dobrý a jistý výkon, což je také jeho standard.