Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v Opoli

3. 4. 2007

To byla celkem úspěšná akce. Po sportovní stránce: první zápas jsme prohráli s místními taxikáři 0:2, ve druhém jsme vyhráli nad opolskými statistiky 2:0, takže jsme skončili druzí (statistici prohráli s taxikáři 2:5). Po kulturně-společenské stránce: celkem úspěch, jen nevím, jak jsem se dostal z hospody na ubytování. Opole je pěkné město a stálo za to ho vidět. Ještě k tomu napíši něco podrobnějšího. Možná Čert taky něco napíše.

Zdraví T.

Mezinárodní turnaj statistiků - Opole (Polsko), 31.3.2007 Asi historicky první vystoupení fotbalistů Novy v zahraničí (bohužel ne pod hlavičkou Novy) se uskutečnilo v polské Opoli v poslední březnový den na mezinárodním turnaji statistiků. Novu zde reprezentovali superveteráni Vláďa, Venca a Pavel Č., obojetníci Tomáš a Honza a jeden čistokrevný "béčkař" Čert. Turnaj se uskutečnil v moderní, prostorné hale ve vesnici Komprachcice poblíž Opole. Hrálo se pro nás nezvyklým halovým balónem velikosti "4". V turnaji byli kromě týmu českých statistiků, v kterém jsme byli účastni my, dva týmy polské, a to tým taxikářů z Opole a tým statistiků z Opole. V prvním zápase se utkal náš tým s taxikáři. V zápase, který se hrál na 2x15 minut, jsme měli prvních cca 7 minut převahu. Dostávali jsme se do šancí, ale netrefovali branku. Náš soupeř vyčkával, co všechno předvedeme, pak se hra vyrovnala a v konci první půle již byla převaha na straně taxikářského týmu. Ten také skóroval po pěkné kombinační akci - poločas tedy skončil 0:1.

I ve 2.půli jsme tahali za kratší konec. Možná jsme měli více balón na nohou, ale daleko nebezpečnější byli Poláci. Ti se také po jedné rychlé akci ujali vedení 2:0. Další jejich šance následovaly, ale skóre se již neměnilo.

Ve druhém zápase jednoznačně taxikáři porazili statistiky z Opole 5:2, když po 20 minutách vedli 5:0 a poté výrazně zvolnili, protože věděli, že vítězství v turnaji je jejich.

Třetí zápas bylo "statistické derby": opolští hráli od počátku zataženě, čekali na rušové protiútoky. Míč byl téměř pořád na našich nohách. Soupeř během první půle téměř nevystřelil na naši bránu. Jediný gól padl po rohu, kdy se pěkně trefil Honza. Abychom skončili druzí v turnaji, potřebovali jsme alespoň remizovat, to se dařilo, takže do 2.půle jsme nastoupili celkem v klidu a záhy osvědčil svůj fotbalový čich Venca, který si naběhl před brankáře a tečoval střelu tak dobře, že se změnil stav zápasu na 2:0 pro nás, a tak to již zůstalo až do konečného hvizdu.

Poté se ještě kopaly penalty. Každé mužstvo kopalo nezvyklých 6 penalt (kopal i brankář). Bohužel zde se ukázala naše tradiční slabina - proměňování penalt, takže oba minizápasy jsme prohráli. Z celkového počtu, tuším, 14 penalt jsme dokázali proměnit pouhé 3.

Po turnaji následovalo vyhlášení výsledků, tam jsme přebrali pěkný pohár za 2.místo, který po příjezdu do Prahy zaujal čestné místo na "skříni fotbalové slávy" v kanceláři Vládi (pohár lze shlédnout po předchozím telefonickém či mailovém oznámení v místnosti č.207a v budově ČSÚ, Na padesátém 81, Praha 10, úřední hodiny jsou od cca 8,00 do 16,30).

Večer se pak uskutečnilo posezení s polskými kolegy a protihráči v restauraci "Csárda", která je specializovaná na maďarská jídla. Polští kolegové propašovali do restaurace mnoho lahví vodky, kterou nám rozlévali, takže si toho příliš nepamatuji, vlastně ani nevím, jak jsem se dostal na ubytovnu....

Byla to vydařená akcička a možná bude mít následování již v konci června v Praze.