Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zimní turnaj

20. 12. 2008
  Zimní turnaj v hale Hanspaulka v Dejvicích
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vánoční turnaj

(Tomáš, 9. 1. 2009 14:40)

Tradičně jsme se sešli my všichni, co jsme měli kdy co dočinění s Novou (rozuměj ne televizní stanicí!)na fotbálku o předvánoční sobotě.Přišla fůra lidí - supři, "béčkaři", veteráni a i pár "áčkařů". Počet hráčů přesáhl 25, takže jsme asi podruhé v historii mohli hrát regulérní turnaj o 4 týmech. Naše část (rozuměj "béčko" a supři) postavila 2 týmy, které odpovídali v podstatě klubové příslušnosti, jen "obojetníci" Tomáš a Honza U. st. byli přiřazeni k suprům, takže jim trochu snížili věkový průměr. Druhá část (rozuměj veteráni a "áčko") k turnaji přistoupila jiným způsobem a postavila 2 přibližně stejně silné týmy složené jak z veteránů, tak mladších hráčů.
Jak si tedy vedli supři v turnaji? Kromě výše uvedených za ně ještě nastoupili Pavel R.,Vláďa Z., Pavel Č. a Vláďa A. (jen podívat se přišel Víťa, který se stále kurýroval z toho, že na podzim musel mnohokrát nastoupit k zápasu, ač měl spíše sedět doma a polykat prášky...a přinesl jako odpustek láhev calvadosu, kterou jsme my supři jako správní profíci při zápase pohrdli až na Pavla Č.:-(((, takže ji mám pořád doma:-)))).
V turnaji jsme sehráli celkem 6 zápasů a získali, někdo by snad i řekl, pouhé 2 body. Nutno však podotknout, že zbývající 3 týmy měly mezi sebou řadu mladších hráčů a že zvláště zpočátku turnaje jsme zvolili trochu nešťastnou taktiku, jejímž cílem mělo být snad i vítězství v turnaji. Tento naivní záměr byl po zásluze potrestán. První 3 zápasy jsme prohráli s výsledky 0:2,0:5 a 1:3. Soupeři byli výrazně rychlejší a my jsme nestíhali. V 2.polovině turnaje, kdy jsme byli přece jenom unavenější (ale i soupeři se prezentovali pohybem výrazně menším), jsme začali hrát taktičtěji, nedovolovali jsme soupeřům brejky, hráli jsme více odzadu. Výsledky v 2.části byly:0:0,1:1 a 0:1. Tedy diametrálně jiné než v 1.části. Škoda, že jsme nehráli taktičtěji již v 1. půli turnaje...prostě, abychom začali hrát fotbal, který má hlavu a patu, tak se musíme nejdříve pořádně unavit:-)
Skončili jsme na posledním 4.místě, turnaj nakonec vyhrálo zcela zaslouženě naše "béčko", které ale mělo zdaleka nejnižší věkový průměr ze všech týmů. Akce pak pokračovala v restauraci "U zlatého rožně", kde čepují černohorské pivo, které je jen o kousek lepší než pivo svijanské nebo kravská moč, přesto jsem odtamtud odcházel ani nevím kdy :-D